6. Sınıf Türkçe Ekoyay Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 267

6. Sınıf Türkçe ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 6. Sınıf Türkçe ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:</h3

6. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Eksen Yayıncılık 8. Tema Bilim ve Teknoloji Sayfa 267 Mikrop Savaşları Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları

Mikrop Savaşları Metni Cevapları

1. ETKİNLİK 

6. Sınıf Eksen Yayıncılık Türkçe Ders Kitabı Sayfa 267 Cevabı

Eğer gerçekten kötü kokan her şey hastalığa yol açsa ve küf kendi kendine yoktan var olsa sağlıklı kalmak veya yiyeceklerin taze kalmasını sağlamak neredeyse imkânsız olurdu. Fakat iki yüzyıl kadar önce hastalıkları veya yiyeceklerin çürümesini açıklamanın daha iyi bir yolu yoktu. Pek çok kişi, kötü kokuların bizi hasta ettiğini, çürümenin yoktan var olduğunu ve kurtçukların kendi kendilerine ortaya çıktığını düşünüyordu.
Bu fikirlerin yanlışlığının kanıtlanmasında en büyük payı olan bilim adamı, 1822-1895 yılları arasında yaşamış Fransız Kimyager Louis Pasteur (Luiz Pastör) idi.
Çürümeye, havada var olan bir şeyin yol açtığını anlamıştı. Bu “bir şey”, bizim bugün mikrop (minicik hayvan ve bitkiler) dediğimiz şeydi.

  • Cevap: Bu yayında herhangi bir soru bulunmamaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir