6. Sınıf Din Kültürü Dörtel Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 90

6. Sınıf Din Kültürü ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 6. Sınıf Din Kültürü ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

6. Sınıf Gün Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 90 Cevabı

6. Sınıf Gün Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 90 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru: “Andolsun sizler güçsüz olduğunuz hâlde Allah, Bedir’de size yardım etmişti. Öyleyse Allah’tan sakının ki ona şükretmiş olasınız. O zaman sen müminlere şöyle diyordun: İndirilen üç bin melekle Rabb’inizin sizi takviye etmesi, sizin için yeterli değil midir?”
Âl-i İmrân suresi, 123-124. ayetler.
“Ey iman edenler! Allah’ın size olan nimetini hatırlayın. Hani size ordular saldırmıştı da biz onlara karşı bir rüzgâr ve sizin görmediğiniz ordular göndermiştik. Allah yaptığınızı çok iyi görmekteydi.”
Ahzâb suresi, 9. ayet

Yukarıdaki ayetler, Yüce Allah’ın (c.c.) Bedir ve Hendek savaşlarında Müslümanlara yardımı konusunda size neler düşündürmektedir? Görüşlerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • CevapYüce Allah’ın Müslümanlara zulmedenler ile her aman savaş halinde olduğunu Müslümanlara kötülük yapacak her orduya fırtına rüzgar cinlerle saldırdığını ve sonuçta her zaman Allah’ın yolundan gidenlerin kazandığını anlatıyor. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir