6. Sınıf Din Kültürü Dörtel Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 10

6. Sınıf Din Kültürü ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 6. Sınıf Din Kültürü ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

6. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 10 Cevapları Dörtel Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

6. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Dörtel Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 10

Allah (c.c) tarafından gönderilen peygamberlerden hangilerinin adını biliyorsunuz ?

  • Cevap: 1. Adem 2. İdris (A.S.) 3. Nuh (A.S. 4. Hûd (A.S.) 5. Salih (A.S 6. İbrahim (A.S.) 7. Lût (A.S.) 8. İsmail (A.S. 9. İshak (A.S.)  10. Yâkup (A.S.) 11. Yûsuf (A.S.) 12. Eyyup (A.s)  13. Şuayb (A.S) 14. Musa (A.S.) 15. Ha­run (A.S)  16. Dâvud (A.S.) 17. Süleyman (A.S.) 18. İlyas (A.S.) 19. Elyasa (A.S.) 20. Zülkifl (A.S.) 21. Yûnus (A.S.)  22. Zekeriya (A.S) 23. Yahya (A.S.)  24. İsa (A.S.) 25. Muhammed (A.S.)

“(Yerine göre) müjdeleyici ve sakındırıcı olarak peygamberler gönderdik ki insanların peygamberlerden sonra Allah’a karşı (bizi imana çağıran kimse olmadı diye) bir bahaneleri olmasın! Allah izzet ve hikmet sahibidir.”
(Nisâ suresi, 165. ayet.)
“…Biz, bir peygamber göndermedikçe (kimseye) azap edecek değiliz.”
(İsrâ suresi, 15. ayet.

Yüce Allah’ın (c.c.) insanlara peygamber göndermesinin sebepleri neler olabilir? Yukarıdaki ayetleri de dikkate alarak tartısınız.

  • Cevap: Allah (c.c) Bize peygamber göndermiştir.Bunun nedeni ise biz peygamber sayesinde doğru yolu bulmamız amacındandır.Yani Kısacası peygamberler Allah’ın Elçileridir.Ve bizlere Allah’ın varlığını birliğini ve Allah’tan aldığı vahileri ileten kişidir.Bizleri Allah’a iman etmeye çağırır.Ve bizlere doğru yolu gösterir.Yani kısacası bizlere doğru yolu göstemek ve Allah’ın birliğine ve beraberliğine çağırmak için gönderilmiş kimsedir.

6. Sınıf Dörtel Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 10 Cevabı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir