10. Sınıf Felsefe MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 81

10. Sınıf Felsefe ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 10. Sınıf Felsefe ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzletilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

10. Sınıf Meb Yayınları Felsefe Ders Kitabı Sayfa 81 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “10. Sınıf Meb Yayınları Felsefe Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Arife AYAZ ŞAHİN, Haydar Sinan KOLUAÇIK, Mehmet UYANIK, Sarper Serkan AVCI tarafından 168 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Volkan NUR tarafından yapılmış.

10. Sınıf Meb Yayınları Felsefe Ders Kitabı Sayfa 81 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

10. Sınıf Meb Yayınları Felsefe Ders Kitabı Sayfa 81 Cevabı

1. Yolu bulmak için bilgiye mi yoksa tahmine mi başvurursunuz? Neden?

  • CevapBilgiye başvururum. Çünkü tahminler beni yanlış yoldan götürebilir ya da varacağım yerin farklı olması ihtimalini de barındırır. Oysa bilgi beni kesin sonuca götürür. Mesela İstanbul otobüsüne binersem Hakkari’ye gitmeyeceğimi bilirim. 

2. Yolu bulmak için elde ettiğiniz bilgilerin doğruluğuna veya yanlışlığına nasıl karar verirsiniz?

  • CevapBilgiyi kullandıktan sonra vardığımız sonuçlara bakarız. Sonuçlar neticesinde hedefe varmışsak bilgi doğru hedefe varmamışsak bilgi yanlış hedefe götürmüş demektir. Mesela İstanbul’a gitmek için İstanbul tabelası yazan ama Hakkari’ye bizi götüren X FİRMA’sıyla bir daha yolculuk yapmayız. Bizi İstanbul’a götüren Y firmasıyla yolculuk yaparız. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir