10. Sınıf Felsefe MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 147

10. Sınıf Felsefe ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 10. Sınıf Felsefe ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzletilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

10. Sınıf Meb Yayınları Felsefe Ders Kitabı Sayfa 147 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “10. Sınıf Meb Yayınları Felsefe Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Arife AYAZ ŞAHİN, Haydar Sinan KOLUAÇIK, Mehmet UYANIK, Sarper Serkan AVCI tarafından 168 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Volkan NUR tarafından yapılmış.

10. Sınıf Meb Yayınları Felsefe Ders Kitabı Sayfa 147 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

10. Sınıf Meb Yayınları Felsefe Ders Kitabı Sayfa 146 Cevabı

1. Metinde öne sürülen görüşler nelerdir?

  • Cevap: Şiir özelinde sanatın birileri için değil kendisi için yazılacağı yapılacağıdır.Çünkü ortaya çıkan ürün artık özeldir ve elbette kendi hayranını bir gün bulacaktır.

2. Metinde ele alınan konuya farklı bir açıdan bakılabilir mi? Bu konuyla ilgili görüşleriniz nelerdir?

  • Cevap: Evet bakılabilir. Kimisi de çıkıp der ki hayır şiir okur için yazılır ve okurun beğenisi göz önüne alınarak yazılmalıdır. Bu da farklı bir sanat anlayışı ve bakışın ürünü olacaktır.

10. Sınıf Meb Yayınları Felsefe Ders Kitabı Sayfa 147 Cevabı

Metinde öne sürülen görüşler nelerdir?

  • Cevap: Dostluğun mu yoksa akrabalık ilişkilerinin mi daha sıkı olduğudur. Burada da yazar dostluğu ve dostluk paylaşımlarını akrabalık ilişkilerinin önüne koyar. 

Metinde ele alınan konuya farklı bir açıdan bakılabilir mi? Bu konuyla ilgili görüşleriniz nelerdir?

  • Cevap: Evet bakılabilir.Kimisi de derki akrabalık bağları dostluk bağlarından kuvvetlidir. Çünkü birbirlerine kan bağı ile bağlananlar kan bağı olmadan kurulacak dostluklardan önce gelir. Bu da farklı bir bakış açısıdır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir