7. Sınıf Sosyal Bilgiler MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 168

7. Sınıf Sosyal Bilgiler ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 7. Sınıf Sosyal Bilgiler ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

Metni Cevapları (7. Sınıf Sosyal Bilgiler)

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Meb Yayınları Ders Kitabı Sayfa 165 Cevabı 

Sevdiğiniz bir mesleği mi yoksa çevrenizin sizden istediği bir mesleği mi yapmayı istersiniz? Açıklayınız.

  • Cevap: Ben elbette seçtiğim bir mesleki yapmak isterdim. Çünkü insan sevdiği işte başarılı olur, mutlu olur. Bir başkasının isteğine göre yaşamayı kabul edersek tercihlerimizi ona göre yaparsak kendi hayatımızı değil başkasının mutsuz hayatına talip olmuş oluruz. Bu durumun bize bir şey kazandırmayacağı çok açıktır. 

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Meb Yayınları Ders Kitabı Sayfa 166 Cevabı 

Çevrenizde meslek sahibi ya da ileride yapmayı hayal ettiğiniz meslekte olan biriyle mülakat yapınız. Yaptığınız bu röportajı sınıfta arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap: YAZAR EDİP YEŞİL ile Mülakat Örneği

En çok hangi eserinizi seversiniz?
En çok, “Yalnız Ağaç” adlı eserimi severim.
Niçin?
– Çünkü bu eserim bence anlatı tekniğine çok iyi uyum sağlamış olan eserimdir.
– Bugün hikâye ve romancılığımızı nasıl buluyorsunuz?
“- Bugünkü nesil, hikâyecilikte eski nesli epeyce geride bırakmıştır. Fakat henüz roman adı verilebilecek bir büyük eser meydana gelmemiştir. Belki yanılıyorum, bugünkü inancıma göre roman, bir insan ve hayat görüşünün felsefesidir. Ve böyle bir görüşle böyle bir felsefe ancak uzun soluklu bir çalışma ile vücuda gelebilir. Ve böyle bir eserin yanında küçük hikâye ancak bir etkiyi ifade edebilir. Hepimizi edebiyata hikâye yazmakla başlamışızdır. Hayat tecrübelerimiz çoğaldıkça hikâyenin sınırını romanla genişletmek mecburiyetinde kalmışızdır.

Ads by optAd360


– Sanat alanından yaptıklarınızla yapmak istedikleriniz arasında bir fark oldu mu?
– Samimiyetle itiraf ederim ki bu alanda yaptıklarım, yapmak istediklerimin bir gölgesinden ibarettir.
7. Sınıf Sosyal Bilgiler Meb Yayınları Ders Kitabı Sayfa 168 Cevabı 

Aşağıdaki çocukların hangi mesleğe ilgi duyduklarını, bu mesleklerin hangi ilgi, yetenek ve beceriyi gerektirdiğini ilgili alanlara yazınız.

  • Cevap:

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Meb Yayınları 5. Ünite Ekonomi ve Sosyal Hayat  Sayfa 165, 166, 167, 168 Hayalimdeki Meslek Etkinlik Soruları ve Cevapları

7 yorum yazılmış “7. Sınıf Sosyal Bilgiler MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 168”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir