6. Sınıf Türkçe MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 270

6. Sınıf Türkçe ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 6. Sınıf Türkçe ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

6. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Meb Yayınları 8. Tema Birey ve Toplum Sayfa 270, 271 Sevgi Filozofu Yunus Emre Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları

Sevgi Filozofu Yunus Emre Metni Etkinlik Cevapları

6. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Meb Yayınları Sayfa 270, 271 Cevabı

Yûnus Emre, yemyeşil ağaçlar arasında seçiliyor uzaktan. Gün ışığının renkli dansıyla parıldıyor. Yediden yetmişe herkesi etkileyen sevgi yolculuğunda, bir taşa oturarak soluklandığı tasviriyle çıkıyor Yûnus Emre karşımıza. Ayakları, gezdiği diyarların yorgunluğunu atarken gönlü kucaklaştığı güler yüzler ve sevgi dolu kalplerin neşesiyle doludizgin atmakta. Bir elinde dizinin üzerine koyduğu başucu kitabı duruyor. Yaradan sevgisine coşkuyla, sevgiyle ve bağlılıkla yazılmış mısralar bir sevgi seli olup taşıyor yapraklardan gökyüzüne. Diğer elindeyse Yûnusun içindeki bu coşku ve sevinci ifade etmek istercesine küçük bir kuş duruyor. Biraz sonra gökyüzüne uçarak bu sevgi selini tüm dünyaya yayacakmışçasına… Ve eşsiz eserlerin usta kalemi, ünlü halk şairi Yûnus Emrenin gönlünden diline gelen mısralar dökülüyor usulca:

  • Cevap: Bu etkinlikte herhangi bir soru bulunmamaktadır. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir