9. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 246

9. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 9. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

9. Sınıf Meb Yayınları Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı 9. Ünite Günlük Blog Okuma Çalışmaları Cevapları

9. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Meb Yayınları 9. Ünite Günlük/Blog Sayfa 246 Arkadaşım Papi Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları

9. Sınıf Meb Yayınları Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Sayfa 246 Cevabı

1. İnsan niçin günlük tutma ihtiyacı duyar? Tartışınız.

  • Cevap: Günlükler insanın kendisine dair ortaya koyduğu yazılı metinlerdir. Günlükleri yazan kişi yayımlamak için yazmak ama kendisi açısından bir rahatlama aracı olarak görülebilir. Aynı zamanda kişinin sanatsal yani yazma becerisini geliştiren bir türdür.

2. “Günlük kişinin kendine tuttuğu aynadır.” sözünden ne anlıyorsunuz? Açıklayınız.

  • Cevap: Günlükler, kişiyi bütün yönüyle ortaya koyan türdür.

3. Günlük yazmada gözlemlerin ve kişisel izlenimlerin yeri nedir? Tartışınız.

  • CevapGünlük yazarları detaycıdırlar. Günlük yazmak sadece o gün yaşanılan sıradan şeyleri yazmak değildir. Diğer tüm sanatsal metinleri yazmada gözlem ve kişisel ne kadar önemliyse burada da aynı şey geçerlidir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir