9. Sınıf Matematik Eksen Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 363

9. Sınıf Matematik ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 9. Sınıf Matematik ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzletilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

9. Sınıf Ödev Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 363 Cevabı

Yeni 2018-2019 eğitim öğretim yılında okullarda okutulacak olan kitaplardan biri “9. Sınıf Ödev Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Bu matematik kitabı gerek düzenleme gerekse de içerik anlatımı olarak yeterli bir ders kitabı olmuş. Kitaptaki konular her öğrencinin kolaylıkla anlayabileceği şekilde görsellerle süslenmiş.

9. Sınıf Ödev Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 363 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra daha sonra yanıtlar detaylı çözümleri ile siz öğrencilerimiz için hazırlandı.

SORULAR

1. Aşağıda bir ev hanımın 12 ay boyunca yaptığı su tasarrufu miktarları verilmiştir. Bu verilere ait aritmetik ortalamayı bulunuz.

2. Aşağıdaki verilerin ortancasını bulunuz.

3. Aşağıdaki verilerin tepe değerlerini bulunuz .

4. a bir pozitif tam sayı olmak üzere 2, 3, 2, 12, 10, 6, 12, a sayıların ortancası 8 olduğuna göre a nın alamayacağı değerlerin kaç tane olduğunu bulunuz.

5. Yandaki tabloda Burak adlı bir öğrencinin matematik, Türk dili ve edebiyatı derslerinden bir hafta boyunca günlük çözdüğü soru sayıları verilmiştir. Bu verilere ait aritmetik ortalama, ortanca, tepe değer, açıklık ve standart sapmayı bulup yorumlayınız.

6. Aşağıdaki verilere ait açıklık ve standart sapmayı bulup yorumlayınız.

9. Sınıf Ödev Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 363 Cevabı9. Sınıf Ödev Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 363 Cevabı9. Sınıf Ödev Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 3639. Sınıf Ödev Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 363 Cevapları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir