8. Sınıf Matematik Kök-e Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 344

8. Sınıf Matematik ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 8. Sınıf Matematik ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

8. Sınıf Ekoyay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 344 Cevabı

8. Sınıf Ekoyay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 344 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

5. Aşağıdakilerden hangisi taban dairesinin yarıçapı 6 cm olan silindirin yüzey açınımının bir parçası olabilir? (n’yi 3 alınız.)

6. Yandaki silindirin yüzey alanını bulunuz (n’yi 3 alınız.).

7. Aşağıdaki silindir açınımında tabanı oluşturan dairenin alanı, pembe renkle gösterilen dikdörtgenin alanına eşittir. Buna göre silindirin taban yarıçapını bulunuz (n’yi 3 alınız.).

8. Bir silindirin taban yarıçapı 1 cm, yüksekliği 8 cm’dir. Bu silindirle aynı yüzey alanına sahip farklı bir silindirin taban yarıçapı 2 cm ise yüksekliği kaç santimetre olur?

8. Sınıf Ekoyay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 344 Cevabı8. Sınıf Ekoyay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 344 Cevabı

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir