8. Sınıf Matematik Kök-e Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 343

8. Sınıf Matematik ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 8. Sınıf Matematik ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

8. Sınıf Ekoyay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 343 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “8. Sınıf Ekoyay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Erkan KİŞİ tarafından 369 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Gülçin AKIN BEKTAŞ tarafından yapılmış.

8. Sınıf Ekoyay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 343 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

3. Aşağıdaki kareli kâğıtta verilen şekillerden hangisi bir silindirin açınımı olabilir? (n’yi 3 alınız.)

4. Yukarıda açınımı verilen silindir aşağıdakilerden hangisi olabilir?

8. Sınıf Ekoyay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 343 Cevabı8. Sınıf Ekoyay Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 343 Cevabı

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir