8. Sınıf Din Kültürü MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 99

8. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 8. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

8. Sınıf Meb Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 99 Cevabı

8. Sınıf Meb Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 99 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru“Kararlılık ve cesaret, hedefe götüren en kestirme yoldur.” sözüyle ne anlatılmak istenmektedir?

  • Cevap:  Kararlılık, “ben bu işi başaracağım” diyebilmektir. Cesaret ise “her ne olursa olsun bütün engellere karşı geleceğim” diyebilmektedir. Kararlılık ve cesaret kişiyi hedefe götüren en kestirme yoldur. Bir işin üstesinden geleceğine inanan ve bu konuda her şeyi göz önüne alan kişi istediği hedefe ulaşır. Çünkü, bir işi başarmak için önce kafaca hazır olmak gerekir. Kendine inanmayan ve cesur olmayan kimseler en kolay hedeflere bile ulaşamazlar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir