8. Sınıf Din Kültürü MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 70

8. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 8. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

8. Sınıf Meb Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 70 Cevabı

8. Sınıf Meb Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 70 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru:  Toplumları bir araya getiren unsurlar nelerdir?

  • Cevap:  İnsanların bir arada topluluk halinde olması belli değerleri paylaşmalarından ileri gelmektedir. Toplumda yaşayan insanları bir araya getiren kültürel unsurlar da bulunmaktadır. Bu unsurlar insanların bir arada mutlu, huzurlu, barış içinde olmasını sağlar.Toplumda yaşayan insanları bir araya getiren kültürel unsurlar dil, din, ırk, vatan, tarih ve kültür birlik ve ortak değerleridir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir