8. Sınıf Din Kültürü MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 59

8. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 8. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

8. Sınıf Meb Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 59 Cevabı

8. Sınıf Meb Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 59 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

SoruÖlçüde ve tartıda adaletli olmak ifadesinden ne anlıyorsunuz?

  • Cevap:  İslam dini toplumda adaletin ve barışın sağlanması için belli başlı kurallar ortaya koymuştur. Toplumda birlik ve beraberlik, adalet ve huzur düzeninin korunması için insanların bu kurallara uyması gerekir.Ölçüde ve tartıda adaletli olmak, hak yememek, haksızlık yapmamak, zulüm etmemek, çalmamak ve insanlara zarar vermemek anlamına gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir