7. Sınıf Sosyal Bilgiler MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 190

7. Sınıf Sosyal Bilgiler ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 7. Sınıf Sosyal Bilgiler ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

7. Sınıf Meb Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Dijital Teknoloji Çağındayız Cevapları

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Meb Yayınları 5. Ünite Üretim, Dağıtım ve Tüketim Sayfa 186, 187, 188, 189, 190 Dijital Teknoloji Çağındayız Etkinlik Soruları ve Cevapları

7. Sınıf Meb Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 186 Cevabı

Hafta sonları vaktinizin ne kadarını televizyon, Genel Ağ, telefon ve bilgisayar başında geçiriyorsunuz? Bu ürünler icat edilmeseydi hayatınız çok farklı olur muydu? Bu konudaki düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

 • CevapHafta sonları günde 2 saatimi televizyon ve bilgisayarda vakit geçirmek için ayırıyorum. Hayatımız farklı olurdu çünkü o zaman ya dışarıda arkadaşlarımla oyun oynardım ya da daha fazla kitap okurdum. 

7. Sınıf Meb Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 187 Cevabı

Bir mucit olduğunuzu hayal edin. Tarımı ya da hayvancılığı kolaylaştırıcı bir icat yapmak isteseydiniz bu ne olurdu? Düşüncelerinizi yazınız.

 • CevapSulama teknolojileri geliştirmek için zamanlama ile programlama yapılmış farklı sistemler geliştirirdim. Bitkinin ekilmesinden yetişmesine kadar geçen sürede türüne ve sıcaklıklara göre otomatik sulama yapılabilir. Hayvancılıkta ise yeni teknolojiler ile yetiştiriciliği daha kolay ve verimli hale getirebilirdim. Örneğin, kümes hayvancılığında kanatlı hastalıklarını engelleyecek şekilde belirleyici sistemler geliştirirdim. 

7. Sınıf Meb Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 188 Cevabı

Sizin 3D yazıcınız olsaydı neler tasarlardınız? Arkadaşlarınızla paylaşınız.

 • CevapMedikal parçalar; Günümüzde belki de en faydalı kullanım alanlarından olan medikal parçalar bu gelişmenin en açık göründüğü yerlerden. 3d baskı ile yapılmış bir kafatası, başarılı bir ameliyat ile hasta kafatası ile değiştirilmiş. Eksik organ veya uzvu olan insanlar için 3 boyutlu yazıcıda medikal parçalar üretebilmek en istenebilir parçalardan biri olsa gerek.

7. Sınıf Meb Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 190 Cevabı

Genel Ağ üzerinden ailenizle, alışveriş yapmak isteseydiniz hangi ürünleri tercih ederdiniz? Boşluklara işaretleyiniz.

 • Cevap

Giyim ve spor malzemeleri:
Elektronik araçlar:
Bilgisayar ve bilgisayar donanımı:
Ev eşyası:
Konaklama ve tatil:
Dergi, kitap, gazete:
Film, müzik:
Gıda ve günlük gereksinim ürünleri:
Seyahat ile ilgili faaliyetler:

Bilgisayar yazılımı ve oyun: 

62 yorum yazılmış “7. Sınıf Sosyal Bilgiler MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 190”

   1. Saat bende 7 b ye gidiyorum 😄😅😄😅😄😅😆😜😝😜😝😜

  1. Bizden Bir bim poşeti kazansın böyle devam durmak yok daha fazla bim Pödedi kazanmak için aşağıya kaydir

  1. Arkadaşım aslında var sadece meb yayınları 191. sayfa sosyal bilgiler zihin haritası 7. sınıf yazıyorsun çıkıyor IYI AKŞAMLAR😁😁

 1. Ya ben bazılarıyla yaşıt olduğuma hala inanamıyorum 🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir