7. Sınıf Fen Bilimleri Aydın Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 41

7. Sınıf Fen Bilimleri ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 7. Sınıf Fen Bilimleri ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

7. Sınıf Aydın Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı 3. Bölüm Mayoz Cevapları

7. Sınıf  Fen Bilimleri Ders Kitabı Aydın Yayıncılık 2. Ünite Hücre ve Bölünmeler  Sayfa 39, 40, 41, 42 3. Bölüm Mayoz Etkinlik Soruları ve Cevapları

7. Sınıf Aydın Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 39 Cevabı

Yukarıdaki görselde gördüğümüz ailenin farklı yaşlarda iki çocukları vardır. Bu iki kardeş aynı anne ve babadan olmalarına rağmen neden birbirlerine benzemezler?

  • Cevabı:  Çocuk oluşurken anne ve babadan gelen genler çocuğun DNA yapısını oluşturur. Mayoz bölünme sırasında parça değişimi sayesinde her başka çocukta anne ve babadan farklı özellikler geçer. Böylece kardeşler hiç benzemeyebilir

7. Sınıf Aydın Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 42 Cevabı

Mitoz ve Mayoz Arasındaki Farklar

Hücre bölünmesinin mitoz ve mayoz olmak üzere iki çeşit olduğunu öğrendik. Aşağıda verilen mitoz ve mayozu açıklayan şekil ve tabloları inceleyerek mayozu, mitozdan ayıran özellikleri öğrenelim.

13 yorum yazılmış “7. Sınıf Fen Bilimleri Aydın Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 41”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir