7. Sınıf Fen Bilimleri Aydın Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 202

7. Sınıf Fen Bilimleri ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 7. Sınıf Fen Bilimleri ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

7. Sınıf Aydın Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı 1. Bölüm Ampullerin Bağlanma Şekilleri Öğrendiklerimi Uygulayalım Cevapları

7. Sınıf  Fen Bilimleri Ders Kitabı Aydın Yayıncılık 7. Ünite Elektrik Devreleri Sayfa 202  1. Bölüm Ampullerin Bağlanma Şekilleri Öğrendiklerimi Uygulayalım Etkinlik Soruları ve Cevapları

7. Sınıf Aydın Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 202 Cevabı

1. Aşağıdaki devrelerde bulunan özdeş lambaların parlaklıkları arasındaki ilişkiyi, yanlarındaki noktalı alanlara yazınız.

  • Cevap:

7. Sınıf Aydın Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 202 Cevabı

2. Aşağıdaki özdeş lambalarla kurulmuş devreleri inceleyiniz. K lambasının I, II ve III evrelerindeki parlaklıklarını, büyükten küçüğe doğru sıralayınız.

  • Cevap7. Sınıf Aydın Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 202

3. Aşağıdaki boşluklara, verilen bilgilere göre devre şeması çiziniz.

  • Cevap7. Sınıf Aydın Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 202 Cevapları

 

Bir Yorum yazılmış “7. Sınıf Fen Bilimleri Aydın Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 202”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir