6. Sınıf Sosyal Bilgiler MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 172

6. Sınıf Sosyal Bilgiler ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2018 2019 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 6. Sınıf Sosyal Bilgiler ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

6. Sınıf Meb Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Bir Projem Var Cevapları

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Meb Yayınları 5. Ünite Üretim, Dağıtım ve Tüketim Sayfa 170, 171, 172, 173  Bir Projem Var Etkinlik Soruları ve Cevapları

6. Sınıf Meb Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 170 Cevabı

Çevrenizde gerçekleştirilen ekonomik faaliyetler hangileridir?

 • Cevap: Tarım, hayvancılık, sanayi, turizm, hizmet sektörü, ticaret.

Yukarıda ülkemize ait bazı coğrafi özelliklere yer verilmiştir. Yaşadığınız ilde bahsedilen coğrafi özeliklerin hangi çeşitleri bulunmaktadır? Tartışınız.

 • Cevap: Yaşadığım şehirde maki bitki örtüsü görülmektedir.Akdeniz iklimi vardır.Küçük ve büyükbaş hayvancılığın yanında kümes hayvancılığı ve balıkçılık yapılmaktadır.Rüzgar ve güneş enerjisinden faydalanılmaktadır.

Ülkemizin kalkınması ve gelişmesi için vatandaşlara ne gibi görevler düşmektedir? Tartışınız. 

 • Cevap: Ülkemizin kalkınması ve gelişmesi için vatandaşlara düşen görevler vergi vermek, kanunlara uymak, askerlik grevini yerine getirmek, mesleklerini en dürüst bir şekilde gerçekleştirmek gibi görevlerdir. Bu görevlerin yerine getirilmesi ülkemizin özellikle kalkınmasını ve gelişmesini sağlamaktadır. Bu nedenle her vatandaş üzerine düşen görevidir. Vatandaşlık görevleri ve sorumlulukları asla aksatılamaz ve yerine getirilmesi gerekir.

6. Sınıf Meb Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 172 Cevabı

Yatırım veya pazarlama projeleri hazırlanırken ilin ya da yörenin hangi özelliklerinin dikkate alınması gerekir? Yazınız.

 • Cevap: İlin hangi ürünleri ile ön plana çıktığına dikkat etmeli, doğal ve tarihi güzellikleri, turizm yönünden değerlendirilmesi, tarım ve hayvancılık yönünden değerlendirilmesi, sanayi ve ticaret yönünden değerlendirilerek hazırlanması gerekir.

6. Sınıf Meb Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 173 Cevabı

Yaşadığınız ilin ya da yörenin coğrafi, tarihî ve kültürel özellikleri nelerdir? Aşağıda verilen boşluklara yazınız ve bu özelliklere uygun bir yatırım veya kalkınma projesi hazırlayınız.

 • Cevap

 

60 yorum yazılmış “6. Sınıf Sosyal Bilgiler MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 172”

 1. RİCA EDERİM ARKADAŞLAR. AMA ÇOK YORUM YAZMAYA DEĞMEZ. BİR İSTEĞİM OLACAK KÜFÜR ETMENİZİ FALAN ISTEMIYORUM. ÇÜNKÜ HOŞUMA GİTMİYOR..🙄

 2. Bencede çok güzel olmuş , herzaman burdan bakıyom hocanın haberi yok yaptığımda afferim oğlum diyor😁😁

 3. Hocami yanlis bakiyo ben mi ?
  Hocaya diycemde diyemiyom hocam siz mi yanlis yapiyonuz diycektim diyemedim cunku disiplin diye bisey var ama disipline gidince cok kotu oluyo 😂😂😂😂😈😈

 4. Arkadaşlar hepinizin İyi yorumları için teşekkür ederim. Ama sizden bir rıcam olacak biraz küfürlü konuşursanız beni mutlu edeceksiniz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir