6. Sınıf Matematik MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 102

6. Sınıf Matematik ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 6. Sınıf Matematik ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

6. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 102 Cevabı (2. Kitap)

SORULAR

Yeşim, proje ödevi olarak hazırladığı yol maketinde yolun kenarını birbirine eş parçalara ayırıp her bir noktayı yukarıdaki gibi bir tam sayı ile eşleştiriyor. Yol G ile D noktasında son bulmaktadır. Buna göre Yeşim K ve L araçlarını aynı anda, birbirine zıt yönde ve aynı sabit hızla hareket ettirirse:

a) Araçlar, hangi noktalarda başlangıç noktasından 3 br uzaklıkta olur?

b) K ve L araçlarının aynı anda başlangıç noktasına eşit uzaklıkta oldukları noktaları eşlerseniz hangi nokta açıkta kalır?

  • Cevap:

6. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 102 Cevabı (1. Kitap)

SORULAR

Litresi 5,6 lira olan benzinden 4 litre alan Emine Hanım’ın kaç lira ödeyeceğini bulunuz.

Okul alışverişi için kırtasiyeye giden Begüm,tanesi 2,7 lira olan defterlerden 5 tane almıştır.Begüm’ün kaç lira ödeyeceğini bulunuz.

15 yorum yazılmış “6. Sınıf Matematik MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 102”

  1. Bende buradan bakıp yapıyım hoca kıtanın fotokopısını cekıye ondan yazılıydı yapıyı yuz aliyim hahahahahaahahhahaahH🦄🦄😠😠😠🤣🤣🤣🤣🤣

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir