6. Sınıf Din Kültürü Dörtel Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 87

6. Sınıf Din Kültürü ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 6. Sınıf Din Kültürü ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

6. Sınıf Gün Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 87 Cevabı

6. Sınıf Gün Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 87 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru: “İlim öğrenmek, kadın ve erkek her Müslüman’a farzdır.”
İbn-i Mâce, Sünnet, 17.
“Ben, muallim (öğretici, eğitici) olarak gönderildim.”
İbn-i Mâce, Sünnet, 17

Yukarıdaki hadisleri de dikkate alarak Sevgili Peygamberimizin (s.a.v.) ilme verdiği önem hakkında arkadaşlarınızla konuşunuz.

  • Cevap:  Sevgili Peygamber Efendimiz, her yönüyle örnek olabilen bir insandır. Eğitim ve ilime verdiği önem de bunların içerisinde yer almaktadır.  Peygamber Efendimiz; ”İlim öğrenmek her Müslüman erkek ve kadın üzerine farzdır“ buyurmuşlardır. Bu hadis-i şerifinden de anlayacağımız gibi ilim ve bilimi öğrenmeyi kesin olarak emretmiştir. Örnek bir olay ise:   Peygamber Efendimiz, ”Suffe ” adı verilen bir okul kurmuş, burada kalan öğrencilerin eğitimleri ve ihtiyaçlarıyla bizzat kendisi ilgilenmiştir. 

 

7 yorum yazılmış “6. Sınıf Din Kültürü Dörtel Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 87”

  1. Bu sayfanın cevabı yok bide yanlış yazmışlar be birdaha bu siteye bakmıyacağım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir