6. Sınıf Din Kültürü Dörtel Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 86

6. Sınıf Din Kültürü ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 6. Sınıf Din Kültürü ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

6. Sınıf Gün Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 86 Cevabı

6. Sınıf Gün Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 86 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru: Medine’nin İslam tarihi açısından yeri ve önemi nedir?

  • CevapMedine, İslam tarihi açısından önemli bir yere sahiptir. İslam, Mekke’de doğmuş, Medine’de yayılmış ve gelişmiştir. Hicretten sonra, Medine’de İslam Devletinin temeli atılmıştır. Müşriklerle yapılan savaşların kazanılması Müslümanları bölgede önemli bir konuma getirmiştir. Mescid-i Nebi’nin yanında inşa edilen odalarda eğitim verilerek Müslümanların eğitim-öğretim faaliyetleri yürütülmüştür. Peygamberimiz, Medine’de vefat etmiş ve vefat ettiği yerde defnedilmiştir.

 

Bir Yorum yazılmış “6. Sınıf Din Kültürü Dörtel Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 86”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir