6. Sınıf Din Kültürü Dörtel Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 74

6. Sınıf Din Kültürü ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 6. Sınıf Din Kültürü ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

6. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Dörtel Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 74

Aşağıdaki şemayı örneklerden de yararlanarak tamamlayınız.

Zararlı alışkanlıklardan korunmak için

  • Cevap:

Hz. Yahya’nın (a.s.) ve birçok peygamberin yaşadığı Kudüs hakkında neler biliyorsunuz?

  • Cevap: Kudüs, en kadim İslam beldelerinden biridir. Hazreti Davut a.s., Hazreti Süleyman a.s., Hazreti Yahya a.s., Hazreti Zekeriya a.s., Hazreti İsa a.s., Hazreti Musa a.s. bu topraklarda yaşamıştır. Hazreti İbrahim a.s. da bu topraklar yaşamıştır. Kudüs, Suriye’nin hemen aşağında Akdeniz’e kıyısı olan bir şehirdir. Şam merkezinde Kudüs sancak konumunda yer almıştır.

Kudüs, Hazreti Muhammed a.s.’ın da miraca yükseldiği yerdir. Mescidi Aksa, Kudüs’te yer almaktadır. Mescidi Aksa, Müslümanların ilk kıblesidir. Şu an işgal altındadır. İsrail, Filistinli Müslümanlara Kudüs’ten çıkmaları için baskı ve zulümler yapmakta ve eziyetlerini cinayetlere vardırarak devam etmektedir.

6. Sınıf Dörtel Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 74 Cevabı

4 yorum yazılmış “6. Sınıf Din Kültürü Dörtel Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 74”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir