6. Sınıf Din Kültürü Dörtel Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 33

6. Sınıf Din Kültürü ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 6. Sınıf Din Kültürü ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

6. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Dörtel Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 33

Namazı neden kılmamız gerekir?

 • Cevap: Namaz bütün Müslümanlar üzerine farz kılınmıştır. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v) “Namaz ümmetime günde 5 defa farz kılınmıştır” diyerek namazın bizler için önemini ve gerekliliğini vurgulamıştır.
 • Her Müslüman ergenlik çağına girdiği andan itibaren namazla mükellef durumdadır. Namazın farz olması hükmü, kişinin ölmesiyle son bulur.
 • Namaz, kulun Allah ile yakınlaşmasına bir vesiledir. Müslümanların amellerinin kabul olması ve rızkın bereketlenmesi de namazla mümkün olabilir. Eğer bir Müslüman maddi ve manevi huzura kavuşmak istiyorsa gene en güzel yol namazdır.
 • Namaz, bir Müslümanın günah işlemesine engel olan bir kalkan gibidir. Allah(c.c.) Ankebût Suresinde; ‘Şüphesiz ki namaz hayasızlıktan ve kötülükten alıkoyar’ buyurmuştur. Bu yönüyle de namaz nimetinin önemi bir kez daha anlaşılabilir.

Namaza ve orta namaza devam edin. Allaha saygı ve bağlılık içinde namaz kılın.

6. Sınıf Dörtel Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 33 Cevabı

Bir Yorum yazılmış “6. Sınıf Din Kültürü Dörtel Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 33”

 1. Çok
  Kkkk
  Kkkkk
  Güzel
  Çok
  Yardımcı
  Oldu
  Tsk
  Yani
  Teşekkürler
  Siz
  Ne
  Kadar
  Iyi
  Bir
  Insanımız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir