6. Sınıf Din Kültürü Dörtel Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 21

6. Sınıf Din Kültürü ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 6. Sınıf Din Kültürü ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

6. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 21 Cevapları Dörtel Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

6. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Dörtel Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 21

“Vaktiyle biz, İsrailoğullarından ‘Yalnızca Allah’a kulluk edeceksiniz, ana-babaya, yakın akrabaya, j yetimlere, yoksullara iyilik edeceksiniz.’ diye söz almış ve ‘İnsanlara güzel söz söyleyin, namazı kılın, j zekâtı verin.’ diye de emretmiştik. Sonunda azınız müstesna, yüz çevirerek dönüp gittiniz.”

  • Cevap:

İlahi mesajlara uygun bir hayat yaşamak bize neler kazandırır? Tartışınız ve ulaştığınız sonuçları aşağıda boş bırakılan yerlere yazınız.

  • Cevap: İlahi mesajlara uymak Allah’ın rızasını kazanmış bir insan olmayı nasip eder bize. Diğer tarafta cenneti kazanmayı nasip eder. Bu nedenle hem bu dünyamızı hem de ahiretimizi kazanmış oluruz.

6. Sınıf Dörtel Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 21 Cevabı

Bir Yorum yazılmış “6. Sınıf Din Kültürü Dörtel Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 21”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir