6. Sınıf Din Kültürü Dörtel Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 109

6. Sınıf Din Kültürü ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 6. Sınıf Din Kültürü ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

6. Sınıf Gün Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 109 Cevabı

6. Sınıf Gün Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 109 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

SoruDinî bayramlarla ilgili bir anınızı aşağıya yazınız.

  • Cevap: Bayramlar sevinç, huzur, paylaşım doludur ve gelenek-göreneklerimizi pekiştirebileceğimiz değerli günlerimizdir. Dini bayramlardan bir Şeker Bayramı gününde, bizim evden arabayla 4 saat uzakta yaşayan anneannemle dedemi ziyarete gitmiştik. O gün ben yine anneannemin kümesindeki tavukları görebilir, kovalardaki arıları izleyebilir, bahçedeki kedileri besleyebilirim diye çok sevinmiştim. O gün dedemlerin evine vardık, hep bilrikte yemek yedik, çok güzel bir akşamdı. Ama ertesi sabah uyanınca, anneannem dedi ki, tavuklardan birisi ölmüş :(((Ben çok üzülmüştüm, hatta biraz ağladım.  Anneannemle dedem bana üzülmememi söylediler, insanların da hayvanların da bir ömrü vardır, dediler.
    O gün, daha sonra, bir sürü bayram misafiri geldi, hepsine kolonya tuttum, şeker ikram ettim. Sohbetli, neşeli bir gün geçti. benim de üzüntüm geçmiş oldu, ama bugüne dek o zavallı bayram tavuğunu hiç unutmadım.

 

2 yorum yazılmış “6. Sınıf Din Kültürü Dörtel Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 109”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir