5. Sınıf Matematik MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 247

5. Sınıf Matematik ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 5. Sınıf Matematik ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

5. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 247 Cevapları

5. Sınıf  Matematik Ders Kitabı Meb Yayınları 3. Ünite 2. Bölüm Üçgenler ve Dörtgenler Sayfa 247 Soruları ve Cevapları  

5. Sınıf Matematik Ders Kitabı Meb Yayınları Sayfa 247 Cevabı 2018 – 2019

5) İki iç açısının ölçüsü 72o olan dörtgenin diğer iki iç açısının ölçüleri toplamını bulunuz.

6) Bir ABC üçgeninde A açısının ölçüsü, B açısının ölçüsünün 2 katı ve B açısının ölçüsü, C açısının ölçüsünün 3 katıdır. Bu üçgenin iç açılarının ölçülerini bulunuz.

7) Yandaki şekilde ABDE kare ve BCD eşkenar üçgendir. Buna göre AEC açısının ölçüsünün kaç derece olduğunu bulunuz.

8) Yandaki şekilde ABCD eşkenar dörtgen ve DCEF karedir. m(ADC) = 56o olduğuna göre BEC açısının ölçüsünün kaç derece olduğunu bulunuz.

  • Cevap

 

19 yorum yazılmış “5. Sınıf Matematik MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 247”

  1. Güzel ama çok karmaşık birsey anlaşılmıyor sorular yanlıs yere yazılmış yanlıs cevaplar var bence açıklayıcı yapabilirsiniz lütfen yorumumu değerlendirin odevlerimi buradan bakıyorum daha iyi bir sayfa olacağınıza içtenlikle inaniyorum sizi çok seviyorum hosçakalın

  2. 9. SORU YOK, BAZI SORULAR YANLIŞ VE KARMAŞIK YAZILMIŞ. NE OLUR YORUMUMU OKUYUN VE DEDİKLERİMİ DENEMEYE ÇALIŞIN. İYİ VE GÜVENİLİR BİR SİTE OLDUĞUNUZU BİLİYORUM VE HİSSEDİYORUM ……………………………

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir