5. Sınıf Matematik MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 208

5. Sınıf Matematik ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2019 2020 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 5. Sınıf Matematik ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzeltilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

5. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 208 Cevapları

5. Sınıf  Matematik Ders Kitabı Meb Yayınları 3. Ünite 1. Bölüm Temel Geometrik Çizimler ve Kavramlar Sayfa 208 Soruları ve Cevapları  

5. Sınıf Matematik Ders Kitabı Meb Yayınları Sayfa 208 Cevabı 2017 – 2018 

3) Yandaki kareli kâğıtta verilen doğru parçalarından eşit uzunlukta olanlarının sembolle gösterimini eşleştiriniz.

4) Kareli kâğıtta verilen doğru parçalarına göre aşağıdaki ifadelerden doğru olanların başına “D”, yanlış olanların başına “Y” yazınız.

5) Yandaki noktalı kâğıtta [KL] // [MN] ve IPRI = ISTI olacak şekilde doğru parçaları çizilmek istenmiştir. Bu çizimlerde hata var mıdır? Hata varsa düzeltiniz.

6) Eşit uzunlukta ve paralel doğru parçası modellerine çevrenizdeki nesnelerden örnekler veriniz. Doğru parçası modellerinin paralel olduklarına nasıl karar verdiniz?

  • Cevap:

Bir Yorum yazılmış “5. Sınıf Matematik MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 208”

  1. 6. Sorunun cevabı burada yok lütfen cevabı yazabilirmisiniz diğer soruların cevabı var ama bir tek 6. Sorunun cevabı yok 😐😐

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir