11. Sınıf Felsefe MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 22

11. Sınıf Felsefe ders kitabı cevapları her sınıf ve düzeyden öğrencilerin ödevlerine yardımcı olması için paylaşıyoruz. 2018 2019 Eğitim öğretim yılı için okullarda okutulan 11. Sınıf Felsefe ders kitabı etkinlik cevapları için bu sayfayı baştan sona inceleyebilirsiniz. Daha iyi anlamanız için her bir etkinliği ayrı ayrı çözümledik. Eklenmesini ve düzletilmesini istediğin yerler olursa yorum kısmından yazmayı unutmayın.

Sayfanın Cevapları:

11. Sınıf Meb Yayınları Felsefe Ders Kitabı Sayfa 22 Cevabı

11. Sınıf Meb Yayınları Felsefe Ders Kitabı Sayfa 22 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

11. Sınıf Meb Yayınları Felsefe Ders Kitabı Sayfa 22 Cevabı

Yukarıdaki metinlere göre varlığın değişim problemiyle ilgili Parmenides ve Herakleitos’un düşüncelerindeki temel farklar nelerdir?

  • Cevap:Parmenides’in varlık ve düşünce arasında kurduğu ilişki: Varlık ve düşünce birdir ve aynıdır. Pythagorasçılar ile Herakleitos’un ortak özelliklerinden biride zıtların mücadelesinin varlığını kabul etmeleri. Herakleitosve Parmenidesin Ortak görüşlerinden biride duyuların aldatıcı olmasını savunmalarıdır.

Bir Yorum yazılmış “11. Sınıf Felsefe MEB Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 22”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir